Vishay/Dale CRCW060390K9FKEAHP
CRCW060390K9FKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW060390K9FKEAHP
Brief Description
RES SMD 90.9K OHM 1% 1/4W 0603
Datasheet Download
CRCW060390K9FKEAHP.pdf
Availability of CRCW060390K9FKEAHP
QUANTITY
CRCW060390K9FKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW060390K9FKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW060390K9FKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)90.9k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW060390K9FKEAHP
Related LinksCRCW06039, CRCW060390K9FKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW060390K9FKEAHP Details Description
Related parts for CRCW060390K9FKEAHP
CONN EDGECARD 70POS R/A .050 SLD datasheet.pdf
CONN FIBER LC PLUG SMPLX 125UM datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator PWM Dimming 60mA Backlight 24-WQFN (4x4) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
RES SMD 28.7K OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 5POS PIN datasheet.pdf
FIXED IND 220UH 830MA 290 MOHM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 12POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100" datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 55POS STRGHT PIN datasheet.pdf