Vishay/Dale CRCW060390R9FKEA
CRCW060390R9FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW060390R9FKEA
Brief Description
RES SMD 90.9 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW060390R9FKEA.pdf
Availability of CRCW060390R9FKEA
QUANTITY
CRCW060390R9FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW060390R9FKEA
Internal Part NumberEIS-CRCW060390R9FKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)90.9
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW060390R9FKEA
Related LinksCRCW0603, CRCW060390R9FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW060390R9FKEA Details Description
Related parts for CRCW060390R9FKEA
SCREWDRIVER TORX T9 5.71" datasheet.pdf
DIP CABLE - HDP40H/AE40G/HDP40H datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 10A 125V datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 05VIN 15VOUT datasheet.pdf
22P MTA100 CONN ASSY POL RIB datasheet.pdf
LIGHT PIPE FLEXIBLE CLEAR OVAL datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
RES SMD 7.5K OHM 0.1% 1/6W 0603 datasheet.pdf
HAN 3A-EMV datasheet.pdf