Vishay/Dale CRCW06039R10FKEAHP
CRCW06039R10FKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW06039R10FKEAHP
Brief Description
RES SMD 9.1 OHM 1% 1/4W 0603
Datasheet Download
CRCW06039R10FKEAHP.pdf
Availability of CRCW06039R10FKEAHP
QUANTITY
CRCW06039R10FKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW06039R10FKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW06039R10FKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.1
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW06039R10FKEAHP
Related LinksCRCW06039, CRCW06039R10FKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW06039R10FKEAHP Details Description
Related parts for CRCW06039R10FKEAHP
FUSE BRD MNT 5A 125VAC 63VDC RAD datasheet.pdf
RES SMD 5.1KOHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
Connector Receptacle USB TypeA, Stacked 2.0 8 Position Through Hole, Right Angle, Horizontal datasheet.pdf
14P MTA156 ASSY 22AWG RED LF datasheet.pdf
RELAY MINI SSR 2A 24VDC PCB datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
OSC XO 12.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES 1 OHM 0.6W 0.5% RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100" datasheet.pdf
IGBT 1350V 40A 223W TO3PN datasheet.pdf
CAP CER 0.90PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf