Vishay/Dale CRCW06039R10JNEB
CRCW06039R10JNEB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW06039R10JNEB
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 9.1 OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW06039R10JNEB.pdf
Availability of CRCW06039R10JNEB
QUANTITY
CRCW06039R10JNEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW06039R10JNEB
Internal Part NumberEIS-CRCW06039R10JNEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.1
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW06039R10JNEB
Related LinksCRCW0603, CRCW06039R10JNEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW06039R10JNEB Details Description
Related parts for CRCW06039R10JNEB
IC XDCP QUAD 64-TAP 10K 24-SOIC datasheet.pdf
TVS DIODE 43VWM 69.4VC SMA datasheet.pdf
RES 6.9K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
FUSE CERM 25A 250VAC 125VDC 3AB datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
IC FLASH 16MBIT 70NS 48WFBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
LED ASMT-JX3X NEU WHT 4000K 6SMD datasheet.pdf
RES SMD 96.5KOHM 0.1% 0.15W 0805 datasheet.pdf
26500 5C 5#20 PIN RECP datasheet.pdf
1800UF 350V 40X80MM 85C 5000H datasheet.pdf