Vishay/Dale CRCW0805107KDKEAP
CRCW0805107KDKEAP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0805107KDKEAP
Brief Description
RES SMD 107K OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW0805107KDKEAP.pdf
Availability of CRCW0805107KDKEAP
QUANTITY
CRCW0805107KDKEAP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0805107KDKEAP
Internal Part NumberEIS-CRCW0805107KDKEAP
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-P
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)107k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0805107KDKEAP
Related LinksCRCW0805, CRCW0805107KDKEAP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0805107KDKEAP Details Description
Related parts for CRCW0805107KDKEAP
IC REG LDO 1.5V 1.5A 5DDPAK datasheet.pdf
RES SMD 7.32K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC REG CHARGE PUMP INV 8SOIC datasheet.pdf
HDR STR DR.100 DP SMT TB datasheet.pdf
SENSOR 1000PSI M10-1.25 6H 4.5V datasheet.pdf
IC TXRX RS232 ESD TRUE 16SSOP datasheet.pdf
CONVERTER MINIMOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf