Vishay/Dale CRCW080510K2DHEAP
CRCW080510K2DHEAP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW080510K2DHEAP
Brief Description
RES SMD 10.2K OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW080510K2DHEAP.pdf
Availability of CRCW080510K2DHEAP
QUANTITY
CRCW080510K2DHEAP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW080510K2DHEAP
Internal Part NumberEIS-CRCW080510K2DHEAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-P
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10.2k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW080510K2DHEAP
Related LinksCRCW0805, CRCW080510K2DHEAP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW080510K2DHEAP Details Description
Related parts for CRCW080510K2DHEAP
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 44QFN datasheet.pdf
FERRULE INS VNL AWG12 GY 17/32" datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 100TQFP datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST 8BIT 20SOEIAJ datasheet.pdf
12 KEY CALCULATOR FORMAT BLACK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM R-TAB datasheet.pdf
508 TB SPRING PLUG datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM datasheet.pdf
CAP CER 5.1PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf