Vishay/Dale CRCW080510R0JNEAHP
CRCW080510R0JNEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW080510R0JNEAHP
Brief Description
RES SMD 10 OHM 5% 1/3W 0805
Datasheet Download
CRCW080510R0JNEAHP.pdf
Availability of CRCW080510R0JNEAHP
QUANTITY
CRCW080510R0JNEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW080510R0JNEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW080510R0JNEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10
Tolerance±5%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW080510R0JNEAHP
Related LinksCRCW08051, CRCW080510R0JNEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW080510R0JNEAHP Details Description
Related parts for CRCW080510R0JNEAHP
HOLDR BATT 16MM X 5.88MM GRY GLD datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.15A 6WDFN datasheet.pdf
BOARD DELTA SIGMA ADC LTC2480 datasheet.pdf
LED MT SR VERT datasheet.pdf
RES SMD 649 OHM 0.1% 1/4W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 68NH 100MA 1.18 OHM datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
TERMINAL QZ 2 JUMPER BAR FOR ST5 datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS BOX MNT SKT datasheet.pdf