Vishay/Dale CRCW080510R2FKEAHP
CRCW080510R2FKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW080510R2FKEAHP
Brief Description
RES SMD 10.2 OHM 1% 1/3W 0805
Datasheet Download
CRCW080510R2FKEAHP.pdf
Availability of CRCW080510R2FKEAHP
QUANTITY
CRCW080510R2FKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW080510R2FKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW080510R2FKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10.2
Tolerance±1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW080510R2FKEAHP
Related LinksCRCW08051, CRCW080510R2FKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW080510R2FKEAHP Details Description
Related parts for CRCW080510R2FKEAHP
RES SMD 29.4 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IDC CABLE - HKC14S/AE14M/HKC14S datasheet.pdf
IC CTRLR HOTSWAP DUAL 16SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
IC SRAM 256KBIT 12NS 28SOJ datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS WALL MT W/PINS datasheet.pdf
CAP FILM 0.039UF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
VARISTOR 940V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf
CBL 1COND 18AWG SHLD BLK 305M datasheet.pdf
CAP FILM 12NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf
4700UF 25V 18X35,5 datasheet.pdf