Vishay/Dale CRCW0805121KFKTB
CRCW0805121KFKTB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0805121KFKTB
Brief Description
RES SMD 121K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW0805121KFKTB.pdf
Availability of CRCW0805121KFKTB
QUANTITY
CRCW0805121KFKTB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0805121KFKTB
Internal Part NumberEIS-CRCW0805121KFKTB
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)121k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0805121KFKTB
Related LinksCRCW0805, CRCW0805121KFKTB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0805121KFKTB Details Description
Related parts for CRCW0805121KFKTB
TVS DIODE 11.1VWM 18.2VC DO204AC datasheet.pdf
RES SMD 200K OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 4.53K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 1.5 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 15A 125V datasheet.pdf
MOD DDR2 SDRAM 512MB 200SODIMM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 56POS PIN datasheet.pdf
CLAMP SCREW MNT NAT 1" HOLD datasheet.pdf
RES 50 OHM 0.6W 1% RADIAL datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 15V 3W datasheet.pdf
CONN PLUG 39POS datasheet.pdf