Vishay/Dale CRCW0805130RFKTA
CRCW0805130RFKTA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0805130RFKTA
Brief Description
RES SMD 130 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW0805130RFKTA.pdf
Availability of CRCW0805130RFKTA
QUANTITY
CRCW0805130RFKTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0805130RFKTA
Internal Part NumberEIS-CRCW0805130RFKTA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)130
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0805130RFKTA
Related LinksCRCW0805, CRCW0805130RFKTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0805130RFKTA Details Description
Related parts for CRCW0805130RFKTA
CONN EDGECARD 30POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 6.5MHZ RRO 6TDFN datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CAP CER 50PF 400VAC SL RADIAL datasheet.pdf