Vishay/Dale CRCW0805137KFKEA
CRCW0805137KFKEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0805137KFKEA
Brief Description
RES SMD 137K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW0805137KFKEA.pdf
Availability of CRCW0805137KFKEA
QUANTITY
CRCW0805137KFKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0805137KFKEA
Internal Part NumberEIS-CRCW0805137KFKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)137k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0805137KFKEA
Related LinksCRCW0805, CRCW0805137KFKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0805137KFKEA Details Description
Related parts for CRCW0805137KFKEA
CONN RECEPT PIN .032-.046" .062" datasheet.pdf
MODULE PWR ENTRY FUSE FILTER 10A datasheet.pdf
THERM NTC 6.8K OHMS 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 WW datasheet.pdf
IC 2:6PLL SYNTH/MULT/DIV 20TSSOP datasheet.pdf
CONN SOCKET .8MM 30POS SMD datasheet.pdf
CABLE 4COND 10AWG YELLOW 250' datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 32V 3000W datasheet.pdf
DIE UNIT SQ 1.000 datasheet.pdf
Connector Header 30 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf