Vishay/Dale CRCW080513R0FKEAHP
CRCW080513R0FKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW080513R0FKEAHP
Brief Description
RES SMD 13 OHM 1% 1/3W 0805
Datasheet Download
CRCW080513R0FKEAHP.pdf
Availability of CRCW080513R0FKEAHP
QUANTITY
CRCW080513R0FKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW080513R0FKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW080513R0FKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13
Tolerance±1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW080513R0FKEAHP
Related LinksCRCW08051, CRCW080513R0FKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW080513R0FKEAHP Details Description
Related parts for CRCW080513R0FKEAHP
CONN RECEPT 60POS 1MM DUAL SMD datasheet.pdf
IC CLOCK MULT ZD STD DRV 16-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 28.7 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
LED IND LIGHT 12V GREEN datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 30POS BOX MNT SKT datasheet.pdf