Vishay/Dale CRCW080513R0FKEB
CRCW080513R0FKEB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW080513R0FKEB
Brief Description
RES SMD 13 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW080513R0FKEB.pdf
Availability of CRCW080513R0FKEB
QUANTITY
CRCW080513R0FKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW080513R0FKEB
Internal Part NumberEIS-CRCW080513R0FKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW080513R0FKEB
Related LinksCRCW0805, CRCW080513R0FKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW080513R0FKEB Details Description
Related parts for CRCW080513R0FKEB
RES 47 OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 3A 250VAC AXIAL datasheet.pdf
CONN RACK/PANEL 20POS 5A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
HEX STANDOFF M6 NYLON 72MM datasheet.pdf
INDUCT COM MODE 600 OHM 20% SMD datasheet.pdf
RES 10 OHM 0.6W 0.02% RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS T/H datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
1000UF 25V 12,5X30MM 105C 10000H datasheet.pdf