Vishay/Dale CRCW0805143RFKEAHP
CRCW0805143RFKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0805143RFKEAHP
Brief Description
RES SMD 143 OHM 1% 1/3W 0805
Datasheet Download
CRCW0805143RFKEAHP.pdf
Availability of CRCW0805143RFKEAHP
QUANTITY
CRCW0805143RFKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0805143RFKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW0805143RFKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)143
Tolerance±1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0805143RFKEAHP
Related LinksCRCW08051, CRCW0805143RFKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0805143RFKEAHP Details Description
Related parts for CRCW0805143RFKEAHP
TERM BLOCK HDR 8POS R/A 3.81MM datasheet.pdf
IC DETECT/REG 400MA 3.3V SOT23-5 datasheet.pdf
ACCESSORY BOOT CLEAR datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 5SKT R/A PCB datasheet.pdf
CAP CER 6PF 400VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
DIN-POWER LOCKING SCREW M2 5X26 datasheet.pdf
HEADER datasheet.pdf
CONN RCPT 30POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
LED DURIS S8 WARM WHT 3000K 4SMD datasheet.pdf
Crystal 18.4320MHz 30ppm 18pF 60 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf