Vishay/Dale CRCW080514K3DKTAP
CRCW080514K3DKTAP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW080514K3DKTAP
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 14.3K OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW080514K3DKTAP.pdf
Availability of CRCW080514K3DKTAP
QUANTITY
CRCW080514K3DKTAP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW080514K3DKTAP
Internal Part NumberEIS-CRCW080514K3DKTAP
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-P
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)14.3k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW080514K3DKTAP
Related LinksCRCW0805, CRCW080514K3DKTAP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW080514K3DKTAP Details Description
Related parts for CRCW080514K3DKTAP
6610 APPLIANCE OUTLET 10A 70 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 400W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
RES 4.22K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 7.5K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC REG BUCK 5V 3A TO220-5 datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 32POS CABLE SKT datasheet.pdf
CONN MOD JACK R/A UNSHIELDED datasheet.pdf
RES 11 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf