Vishay/Dale CRCW080514K3FKTA
CRCW080514K3FKTA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW080514K3FKTA
Brief Description
RES SMD 14.3K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW080514K3FKTA.pdf
Availability of CRCW080514K3FKTA
QUANTITY
CRCW080514K3FKTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW080514K3FKTA
Internal Part NumberEIS-CRCW080514K3FKTA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)14.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW080514K3FKTA
Related LinksCRCW0805, CRCW080514K3FKTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW080514K3FKTA Details Description
Related parts for CRCW080514K3FKTA
RES 1.5K OHM 1W 10% AXIAL datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 1.2VA THRU HOLE datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 630MA 63VAC/VDC SMD datasheet.pdf
CAP CER 0.082UF 630V X7R 1825 datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 12VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
IC RFID AFE 13.56MHZ 32QFN datasheet.pdf
CABLE JUMPER 1MM .229M 33POS datasheet.pdf
RES 33K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
RJ45 RA NO SHIELD WITH LED datasheet.pdf
Connector Receptacle USB - micro B 2.0 5 Position Board Cutout, Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf