Vishay/Dale CRCW0805150KFHTAP
CRCW0805150KFHTAP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0805150KFHTAP
Brief Description
RES SMD 150K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW0805150KFHTAP.pdf
Availability of CRCW0805150KFHTAP
QUANTITY
CRCW0805150KFHTAP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0805150KFHTAP
Internal Part NumberEIS-CRCW0805150KFHTAP
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-P
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)150k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0805150KFHTAP
Related LinksCRCW0805, CRCW0805150KFHTAP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0805150KFHTAP Details Description
Related parts for CRCW0805150KFHTAP
RES SMD 12.7K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
IC ADC 12-BIT 2CH 150KSPS 8-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS 1MM SMD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 4POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
RES SMD 4.3M OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 200W datasheet.pdf
DIN-POWER E048FL-8,0C1-2 datasheet.pdf
CBL ASSY FIBER QSFP 20M datasheet.pdf
CAP CER 680PF 10V X7R 01005 datasheet.pdf
MSQ BH2 BAT HNDL CHRG BAY datasheet.pdf
CAP FILM 470NF 10% 100VDC AXIAL datasheet.pdf