Vishay/Dale CRCW080515K4FHEAP
CRCW080515K4FHEAP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW080515K4FHEAP
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 15.4K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW080515K4FHEAP.pdf
Availability of CRCW080515K4FHEAP
QUANTITY
CRCW080515K4FHEAP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW080515K4FHEAP
Internal Part NumberEIS-CRCW080515K4FHEAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-P
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)15.4k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW080515K4FHEAP
Related LinksCRCW0805, CRCW080515K4FHEAP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW080515K4FHEAP Details Description
Related parts for CRCW080515K4FHEAP
GDT 100V 20% 2.5KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
RES SMD 196 OHM 0.02% 1/4W 1206 datasheet.pdf
OPTOISO 5KV PUSH PULL 6SSO datasheet.pdf
CAP CER 22PF 200V 10% RADIAL datasheet.pdf
IC TXRX RS232 ESD TRUE 16SSOP datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX .5MM 50POS .76M datasheet.pdf
RES 750 OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
MULTI-PAIR 16COND 20AWG 1000' datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V 1.3NS 30PPM 3.2X5 datasheet.pdf
CAP CER 8.2PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf