Vishay/Dale CRCW080517R4FKEA
CRCW080517R4FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW080517R4FKEA
Brief Description
RES SMD 17.4 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW080517R4FKEA.pdf
Availability of CRCW080517R4FKEA
QUANTITY
CRCW080517R4FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW080517R4FKEA
Internal Part NumberEIS-CRCW080517R4FKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)17.4
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW080517R4FKEA
Related LinksCRCW0805, CRCW080517R4FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW080517R4FKEA Details Description
Related parts for CRCW080517R4FKEA
OSC VCXO 44.736MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 26POS DUAL .05" SMD datasheet.pdf
RES 15 OHM 2.5W 5% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 258VWM 416.4VC AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 3.7K OHM 0.01% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 0.47UF 5% 400VDC RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 250W datasheet.pdf
RES 100K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROC 24V PANEL MT datasheet.pdf
RES SMD 2.37M OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FUSE BLOK CART 600V 30A DIN RAIL datasheet.pdf