Susumu PRG3216P-1332-D-T5
PRG3216P-1332-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
PRG3216P-1332-D-T5
Brief Description
RES SMD 13.3K OHM 1W 1206 WIDE
Datasheet Download
PRG3216P-1332-D-T5.pdf
Availability of PRG3216P-1332-D-T5
QUANTITY
PRG3216P-1332-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PRG3216P-1332-D-T5
Internal Part NumberEIS-PRG3216P-1332-D-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13.3k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRG3216P-1332-D-T5
Related LinksPRG3216P-, PRG3216P-1332-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
PRG3216P-1332-D-T5 Details Description
Related parts for PRG3216P-1332-D-T5
IC MOTOR DRIVER PAR 16POWERDIP datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 56K OHM 8SIP datasheet.pdf
RES SMD 124K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
HEATGUN 120V W/LED TEMP DISPLAY datasheet.pdf
TVS DIODE 34.8VWM 61.9VC AXIAL datasheet.pdf
ENCODER MINI 32CPR 7.6X6MM datasheet.pdf
RES 100 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS 1MM datasheet.pdf