Vishay/Dale CRCW08051K43FKEB
CRCW08051K43FKEB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW08051K43FKEB
Brief Description
RES SMD 1.43K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW08051K43FKEB.pdf
Availability of CRCW08051K43FKEB
QUANTITY
CRCW08051K43FKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW08051K43FKEB
Internal Part NumberEIS-CRCW08051K43FKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.43k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW08051K43FKEB
Related LinksCRCW0805, CRCW08051K43FKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW08051K43FKEB Details Description
Related parts for CRCW08051K43FKEB
TERM BLOCK HDR 42POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
SENSOR 3000PSIS 7/16 UNF 5V 12" datasheet.pdf
CONN HDR 2MM R/A DUAL 14POS datasheet.pdf
RES SMD 51.1 OHM 1% 1/2W 2010 datasheet.pdf
CONN HEADER BP 150POS 10COL GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 512KB FLASH 64QFN datasheet.pdf
RES SMD 36 OHM 5% 1/4W 0603 datasheet.pdf
TERM BLOCK PCB datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
CAP MICA 510PF 2% 500V RADIAL datasheet.pdf