Vishay/Dale CRCW08051R30JNEA
CRCW08051R30JNEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW08051R30JNEA
Brief Description
RES SMD 1.3 OHM 5% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW08051R30JNEA.pdf
Availability of CRCW08051R30JNEA
QUANTITY
CRCW08051R30JNEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW08051R30JNEA
Internal Part NumberEIS-CRCW08051R30JNEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.3
Tolerance±5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW08051R30JNEA
Related LinksCRCW0805, CRCW08051R30JNEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW08051R30JNEA Details Description
Related parts for CRCW08051R30JNEA
THERMISTOR NTC 150 OHM 5% 0402 datasheet.pdf
CAP CER 75PF 7.2KV NP0 3838 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 110KHZ 8SOIC datasheet.pdf
KIT DEVELOPMENT FOR MPC5 datasheet.pdf
IC SYSTEM CLK CHIP AMD-K8 48SSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK DIN RAIL 6MM GRAY datasheet.pdf
RELAY SSR DUAL 50A RNDM PNL MNT datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16DIP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf