Vishay/Dale CRCW080522K0FKEB
CRCW080522K0FKEB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW080522K0FKEB
Brief Description
RES SMD 22K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW080522K0FKEB.pdf
Availability of CRCW080522K0FKEB
QUANTITY
CRCW080522K0FKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW080522K0FKEB
Internal Part NumberEIS-CRCW080522K0FKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW080522K0FKEB
Related LinksCRCW0805, CRCW080522K0FKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW080522K0FKEB Details Description
Related parts for CRCW080522K0FKEB
IC MCU 8BIT 7KB OTP 40DIP datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 6POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
RELAY OPTO AC/DC 400V 80MA 8SOP datasheet.pdf
RES 50 OHM 60W 1% TO220 datasheet.pdf
RES SMD 49.9 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 1.1 OHM 100W 1% TO247 datasheet.pdf
KK 100 HDR FRLK RTAN 8POS TIN datasheet.pdf
RES 27.4 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 43POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS INLINE PIN datasheet.pdf
TV 128C 128#22D PIN J/N RECP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS PIN datasheet.pdf