Vishay/Dale CRCW0805232KFHEAP
CRCW0805232KFHEAP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0805232KFHEAP
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 232K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW0805232KFHEAP.pdf
Availability of CRCW0805232KFHEAP
QUANTITY
CRCW0805232KFHEAP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0805232KFHEAP
Internal Part NumberEIS-CRCW0805232KFHEAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-P
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)232k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0805232KFHEAP
Related LinksCRCW0805, CRCW0805232KFHEAP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0805232KFHEAP Details Description
Related parts for CRCW0805232KFHEAP
IC UART FIFO 16B QUAD 68PLCC datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 3POS datasheet.pdf
SENSOR REED SPST-NO HI POWER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
CONN CLIP INTERIM SNGL ROW 4POS datasheet.pdf
2.0MM L/PROFILE ST ASSY RED datasheet.pdf
TVS DIODE 48VWM 81.59VC P600 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM R-TAB datasheet.pdf
RES SMD 866 OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
CRYSTAL 24.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 7POS SKT datasheet.pdf