Vishay/Dale CRCW0805243RFKEAHP
CRCW0805243RFKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0805243RFKEAHP
Brief Description
RES SMD 243 OHM 1% 1/3W 0805
Datasheet Download
CRCW0805243RFKEAHP.pdf
Availability of CRCW0805243RFKEAHP
QUANTITY
CRCW0805243RFKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0805243RFKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW0805243RFKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)243
Tolerance±1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0805243RFKEAHP
Related LinksCRCW08052, CRCW0805243RFKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0805243RFKEAHP Details Description
Related parts for CRCW0805243RFKEAHP
IC SRAM 8MBIT 10NS 44TSOP datasheet.pdf
THERMISTOR NTC GLASS 20KOHM AXIL datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 100TQFP datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 3 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
RES 47.5K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG FLYBACK INV ISO TSOT23 datasheet.pdf
115V AC FAN datasheet.pdf
CAP CER 1.1PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP POLY 82UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
26500 12C 12#12 P RECP AN LC datasheet.pdf
Reduced component count and compact reference design for MR16 replacement lamps using multiple 1W LEDs IC datasheet.pdf