Vishay/Dale CRCW080526R7FKEB
CRCW080526R7FKEB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW080526R7FKEB
Brief Description
RES SMD 26.7 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW080526R7FKEB.pdf
Availability of CRCW080526R7FKEB
QUANTITY
CRCW080526R7FKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW080526R7FKEB
Internal Part NumberEIS-CRCW080526R7FKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)26.7
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW080526R7FKEB
Related LinksCRCW0805, CRCW080526R7FKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW080526R7FKEB Details Description
Related parts for CRCW080526R7FKEB
EMITTER IR 860NM 100MA T-1 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PST 15A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 SQ WW datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2850K 2SMD datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 48.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 25W datasheet.pdf
18MM X 57.25MM 1=25/PK datasheet.pdf