Vishay/Dale CRCW080527K4FKEB
CRCW080527K4FKEB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW080527K4FKEB
Brief Description
RES SMD 27.4K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW080527K4FKEB.pdf
Availability of CRCW080527K4FKEB
QUANTITY
CRCW080527K4FKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW080527K4FKEB
Internal Part NumberEIS-CRCW080527K4FKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)27.4k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW080527K4FKEB
Related LinksCRCW0805, CRCW080527K4FKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW080527K4FKEB Details Description
Related parts for CRCW080527K4FKEB
IC HIGH SIDE PWR SWITCH TO218-5 datasheet.pdf
SENSOR 1500PSI 7/16-20 UNF 4.5V datasheet.pdf
TVS DIODE 5VWM 7.5VC 1.5KE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON BLACK DPDT datasheet.pdf
RES 1.28M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 50MA SOT23-5 datasheet.pdf
MINITEK HDR datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM R-TAB CP datasheet.pdf
CAP CER 3.6PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf