Vishay/Dale RER75F45R3RCSL
RER75F45R3RCSL picture photo
Mfg. Part Number
RER75F45R3RCSL
Brief Description
RES CHAS MNT 45.3 OHM 1% 30W
Datasheet Download
RER75F45R3RCSL.pdf
Availability of RER75F45R3RCSL
QUANTITY
RER75F45R3RCSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RER75F45R3RCSL
Internal Part NumberEIS-RER75F45R3RCSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)45.3
Tolerance±1%
Power (Watts)30W
CompositionWirewound
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Mounting FeatureFlanges
Size / Dimension1.968" L x 1.140" W (49.99mm x 28.96mm)
Height0.625" (15.87mm)
Lead StyleSolder Lugs
Package / CaseAxial, Box
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RER75F45R3RCSL
Related LinksRER75F4, RER75F45R3RCSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RER75F45R3RCSL Details Description
Related parts for RER75F45R3RCSL
DIODE ZENER 27V 1W DO41 datasheet.pdf
HEADER OPEN .025"DIA .300 24POS datasheet.pdf
MODULE EVAL FOR PCI2250 datasheet.pdf
SWITCH LVR SPST-NO RT W/BOSS 30V datasheet.pdf
RES SMD 21.5KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP TANT 1000UF 6.3V 10% 2924 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 32.4 OHM 1% 20W datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 150MHZ 8SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 7.5NH 140MA 1.7 OHM datasheet.pdf
TVS DIODE 48VWM 77.4VC DO214AB datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 2.5V datasheet.pdf
CAP FILM 0.0039UF 5% 2000VDC AXI datasheet.pdf