Vishay/Sprague 199D226X9025D6B1E3
199D226X9025D6B1E3 picture photo
Mfg. Part Number
199D226X9025D6B1E3
Brief Description
CAP TANT 22UF 25V 10% RADIAL
Datasheet Download
199D226X9025D6B1E3.pdf
Availability of 199D226X9025D6B1E3
QUANTITY
199D226X9025D6B1E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 199D226X9025D6B1E3
Internal Part NumberEIS-199D226X9025D6B1E3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product199D and 173D TANTALEX® Capacitors
Standard Package1,000
SeriesTANTALEX® 199D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.236" Dia (6.00mm)
Height - Seated (Max)0.498" (12.66mm)
Lead Spacing0.200" (5.08mm)
Manufacturer Size CodeD
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)199D226X9025D6B1E3
Related Links199D226X9, 199D226X9025D6B1E3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
199D226X9025D6B1E3 Details Description
Related parts for 199D226X9025D6B1E3
MOSFET N-CH 20V 54A DPAK datasheet.pdf
CONN HEADER VERT 11POS .100 30AU datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 26POS VERT 5MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 EXTEND datasheet.pdf
TAPE TRANSPARENT FILM 1/2"X 72YD datasheet.pdf
RES 665 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 1A 120V datasheet.pdf
TERMINAL END PLATE 2MM GREY datasheet.pdf
DIODE ZENER 15V 1.25W DO204AL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM XCUT datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 15A 125V datasheet.pdf