Vishay/Dale CRCW080528K7DHEAP
CRCW080528K7DHEAP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW080528K7DHEAP
Brief Description
RES SMD 28.7K OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW080528K7DHEAP.pdf
Availability of CRCW080528K7DHEAP
QUANTITY
CRCW080528K7DHEAP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW080528K7DHEAP
Internal Part NumberEIS-CRCW080528K7DHEAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-P
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)28.7k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW080528K7DHEAP
Related LinksCRCW0805, CRCW080528K7DHEAP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW080528K7DHEAP Details Description
Related parts for CRCW080528K7DHEAP
CAP CER 1000PF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
CAP CER 6.8PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
IDC CABLE - MDM14H/MC14F/MDM14H datasheet.pdf
DGTL ISO 1KV 5CH GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
IC PRESSURE SENSOR 8-SOP datasheet.pdf
CONN RCPT 5 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
RES 866 OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 30POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CONN HEADER STRT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 22POS CABLE PIN datasheet.pdf