Vishay/Dale CRCW08052K32DHEAP
CRCW08052K32DHEAP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW08052K32DHEAP
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 2.32K OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW08052K32DHEAP.pdf
Availability of CRCW08052K32DHEAP
QUANTITY
CRCW08052K32DHEAP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW08052K32DHEAP
Internal Part NumberEIS-CRCW08052K32DHEAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-P
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.32k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW08052K32DHEAP
Related LinksCRCW0805, CRCW08052K32DHEAP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW08052K32DHEAP Details Description
Related parts for CRCW08052K32DHEAP
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 16-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 22UF 6.3V X7R 1206 datasheet.pdf
RES 78.7K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
DCDC CONVERTER 15VOUT 5W datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
ANT 1710-1880MHZ 12DBI N FML datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 200V C0G 0805 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM R-TAB datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
INDICATOR LIGHT 12V LED GREEN datasheet.pdf