Vishay/Dale CRCW08052M37FKEA
CRCW08052M37FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW08052M37FKEA
Brief Description
RES SMD 2.37M OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW08052M37FKEA.pdf
Availability of CRCW08052M37FKEA
QUANTITY
CRCW08052M37FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW08052M37FKEA
Internal Part NumberEIS-CRCW08052M37FKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.37M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW08052M37FKEA
Related LinksCRCW0805, CRCW08052M37FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW08052M37FKEA Details Description
Related parts for CRCW08052M37FKEA
CONN EDGECARD 182POS .050 SLD datasheet.pdf
IC TRANSLATOR QUINT 28-PLCC datasheet.pdf
RES SMD 1.8 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CABLE ASSY AMPTRAC DUP SC SM 3M datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
FIXED IND 6.2NH 300MA 700 MOHM datasheet.pdf
RES 6.81 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
ANT DISH HD 25DBI 3.3-3.8G 2NFEM datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
RES SMD 10M OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
CAP FILM 680NF 20% 275VAC RADIAL datasheet.pdf