Vishay/Dale CRCW08052M67FKEA
CRCW08052M67FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW08052M67FKEA
Brief Description
RES SMD 2.67M OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW08052M67FKEA.pdf
Availability of CRCW08052M67FKEA
QUANTITY
CRCW08052M67FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW08052M67FKEA
Internal Part NumberEIS-CRCW08052M67FKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.67M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW08052M67FKEA
Related LinksCRCW0805, CRCW08052M67FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW08052M67FKEA Details Description
Related parts for CRCW08052M67FKEA
VARISTOR 38.6V 30A 0805 datasheet.pdf
IC REG MULT CONFIG INV ADJ 8SOIC datasheet.pdf
RES CHAS MNT 6.8K OHM 5% 15W datasheet.pdf
DOOR STEEL 19X22" GREY datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 25W datasheet.pdf
RES 160 OHM 3W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 10POS SKT datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SP3T 5A 120V datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 2.5V datasheet.pdf