Vishay/Dale CRCW0805301RFKTB
CRCW0805301RFKTB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0805301RFKTB
Brief Description
RES SMD 301 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW0805301RFKTB.pdf
Availability of CRCW0805301RFKTB
QUANTITY
CRCW0805301RFKTB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0805301RFKTB
Internal Part NumberEIS-CRCW0805301RFKTB
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)301
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0805301RFKTB
Related LinksCRCW0805, CRCW0805301RFKTB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0805301RFKTB Details Description
Related parts for CRCW0805301RFKTB
COND SGNL 35/32 J/K/T/E/N/R/S/B datasheet.pdf
CAP CER 2PF 150V 0605 datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
SENSOR PHOTOELECTRIC 10M datasheet.pdf
FAN AXIAL 40X15MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 5A 48V datasheet.pdf
CABLE 3COND 16AWG BLK SHLD 500' datasheet.pdf
IC REG BUCK 3V 0.8A SYNC 6DSBGA datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 5POS HL LOW P datasheet.pdf