Vishay/Dale CRCW080530K1FKTB
CRCW080530K1FKTB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW080530K1FKTB
Brief Description
RES SMD 30.1K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW080530K1FKTB.pdf
Availability of CRCW080530K1FKTB
QUANTITY
CRCW080530K1FKTB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW080530K1FKTB
Internal Part NumberEIS-CRCW080530K1FKTB
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30.1k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW080530K1FKTB
Related LinksCRCW0805, CRCW080530K1FKTB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW080530K1FKTB Details Description
Related parts for CRCW080530K1FKTB
AC/DC CONVERTER 12V 80W datasheet.pdf
MODULE PWR AMP 60W 960MHZ AB datasheet.pdf
CONN MAGJACK 1PORT 100 BASE-TX datasheet.pdf
IC 80C51 MCU 256 RAM 40DIP datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 4V 10% 1611 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 200MHZ 8SO datasheet.pdf
RES 11.5 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RECEPT 16POS SOCKET datasheet.pdf
FIXED IND 4.7NH 600MA 150 MOHM datasheet.pdf
KE/POK8/11 EARTH PLATE SHT datasheet.pdf
DIODE ZENER 17V 350MW SOT23-3 datasheet.pdf