Vishay/Dale CRCW080530K9FKEAHP
CRCW080530K9FKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW080530K9FKEAHP
Brief Description
RES SMD 30.9K OHM 1% 1/3W 0805
Datasheet Download
CRCW080530K9FKEAHP.pdf
Availability of CRCW080530K9FKEAHP
QUANTITY
CRCW080530K9FKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW080530K9FKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW080530K9FKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30.9k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW080530K9FKEAHP
Related LinksCRCW08053, CRCW080530K9FKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW080530K9FKEAHP Details Description
Related parts for CRCW080530K9FKEAHP
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
VARISTOR 73.8V 1.2KA DISC 7MM datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 12VIN 12V DIP DL datasheet.pdf