Vishay/Dale CRCW080531R6DKEAP
CRCW080531R6DKEAP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW080531R6DKEAP
Brief Description
RES SMD 31.6 OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW080531R6DKEAP.pdf
Availability of CRCW080531R6DKEAP
QUANTITY
CRCW080531R6DKEAP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW080531R6DKEAP
Internal Part NumberEIS-CRCW080531R6DKEAP
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-P
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)31.6
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW080531R6DKEAP
Related LinksCRCW0805, CRCW080531R6DKEAP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW080531R6DKEAP Details Description
Related parts for CRCW080531R6DKEAP
FIXED IND 68UH 970MA 220 MOHM datasheet.pdf
IC OPAMP ISOLATION 100KHZ 8DIPGW datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 40A DO203AB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
TAB 2,8 X 0,8 MM datasheet.pdf
RES 287 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 287K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
KEYPAD LEGEND datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 250W datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 1.8V datasheet.pdf