Vishay/Dale CRCW0805324KFKEA
CRCW0805324KFKEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0805324KFKEA
Brief Description
RES SMD 324K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW0805324KFKEA.pdf
Availability of CRCW0805324KFKEA
QUANTITY
CRCW0805324KFKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0805324KFKEA
Internal Part NumberEIS-CRCW0805324KFKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)324k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0805324KFKEA
Related LinksCRCW0805, CRCW0805324KFKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0805324KFKEA Details Description
Related parts for CRCW0805324KFKEA
RES 220K OHM 2W 10% AXIAL datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 8A 440VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
IC OSC PROG TIMER 3MHZ 14SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EXTEND datasheet.pdf
FUSE INLINE TIME DELAY 300V 10A datasheet.pdf
RES 187K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 147K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS INLINE SCKT datasheet.pdf
CABLE 2COND 18AWG WHITE 100' datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 1.8V datasheet.pdf
HDM SMPR078F090F K datasheet.pdf
55A CABLE/DUAL 10/ SM datasheet.pdf