Vishay/Dale CRCW0805324KFKEAHP
CRCW0805324KFKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0805324KFKEAHP
Brief Description
RES SMD 324K OHM 1% 1/3W 0805
Datasheet Download
CRCW0805324KFKEAHP.pdf
Availability of CRCW0805324KFKEAHP
QUANTITY
CRCW0805324KFKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0805324KFKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW0805324KFKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)324k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0805324KFKEAHP
Related LinksCRCW08053, CRCW0805324KFKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0805324KFKEAHP Details Description
Related parts for CRCW0805324KFKEAHP
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 6A 12V datasheet.pdf
IC MCU 32BIT ROMLESS 208LQFP datasheet.pdf
IC 1:4 FET MUX/DEMUX DL 16TSSOP datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND 10POS .050" SLD datasheet.pdf
CAP CER 39PF 1KV NP0 1812 datasheet.pdf
RES SMD 62K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 4.99 OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 127 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf