Vishay/Dale CRCW0805324RFKEA
CRCW0805324RFKEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0805324RFKEA
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 324 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW0805324RFKEA.pdf
Availability of CRCW0805324RFKEA
QUANTITY
CRCW0805324RFKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0805324RFKEA
Internal Part NumberEIS-CRCW0805324RFKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)324
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0805324RFKEA
Related LinksCRCW0805, CRCW0805324RFKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0805324RFKEA Details Description
Related parts for CRCW0805324RFKEA
BEZEL LOPROF 2.5W/2.57X.543 WIND datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 6VA THRU HOLE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
FIXED IND 15NH 560MA 172 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 1200PF 50V 1111 datasheet.pdf
RES SMD 274 OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 1' 1MM 5POS datasheet.pdf
MODULE FOR 70107 datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
RES CHAS MNT 576 OHM 1% 20W datasheet.pdf
OSC MEMS 25.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf