Vishay/Dale CRCW0805324RFKEA
CRCW0805324RFKEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0805324RFKEA
Brief Description
RES SMD 324 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW0805324RFKEA.pdf
Availability of CRCW0805324RFKEA
QUANTITY
CRCW0805324RFKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0805324RFKEA
Internal Part NumberEIS-CRCW0805324RFKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)324
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0805324RFKEA
Related LinksCRCW0805, CRCW0805324RFKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0805324RFKEA Details Description
Related parts for CRCW0805324RFKEA
BACKSHELL DB15 GREY PLASTIC datasheet.pdf
TRANS NPN 450V 8A TO-220 datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
RES SMD 8.87K OHM 2W 2512 WIDE datasheet.pdf
RES 9.31 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 820PF 450V CH 0805 datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP CER 7.5PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 4.3NF 5% 1000VDC RAD datasheet.pdf