Vishay/Dale CRCW0805330KFKEA
CRCW0805330KFKEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0805330KFKEA
Brief Description
RES SMD 330K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW0805330KFKEA.pdf
Availability of CRCW0805330KFKEA
QUANTITY
CRCW0805330KFKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0805330KFKEA
Internal Part NumberEIS-CRCW0805330KFKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)330k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0805330KFKEA
Related LinksCRCW0805, CRCW0805330KFKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0805330KFKEA Details Description
Related parts for CRCW0805330KFKEA
CONN RECP WALL PLATE 3POS MALE datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 2:8 160MHZ 28PLCC datasheet.pdf
CONN HEADER VERT .100 9POS 30AU datasheet.pdf
FIXED IND 5.6UH 160MA 1.6 OHM datasheet.pdf
FIXED IND 6.8MH 95MA 14.5 OHM TH datasheet.pdf
DSUB 3W3 M CAD datasheet.pdf
CBL ASSY DIN FEMALE 6' R/A 8POS datasheet.pdf
Crystal 14.7456MHz 30ppm Series 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
IGBT 600V 20A 52W LDPAK datasheet.pdf
RES SMD 298 OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
IC FLASH 16MBIT 85MHZ 9UBGA datasheet.pdf
CONN RCPT 43POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf