Vishay/Dale CRCW0805330RJNTB
CRCW0805330RJNTB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0805330RJNTB
Brief Description
RES SMD 330 OHM 5% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW0805330RJNTB.pdf
Availability of CRCW0805330RJNTB
QUANTITY
CRCW0805330RJNTB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0805330RJNTB
Internal Part NumberEIS-CRCW0805330RJNTB
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)330
Tolerance±5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0805330RJNTB
Related LinksCRCW0805, CRCW0805330RJNTB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0805330RJNTB Details Description
Related parts for CRCW0805330RJNTB
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Free Hanging (In-Line) IDC, Ribbon Cable datasheet.pdf
IC HOT SWAP POWER MGR 24-TSSOP datasheet.pdf
FILTER 3-PHASE EMC/RFI 16A datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 16TSSOP datasheet.pdf
IC FPGA 278 I/O 484FBGA datasheet.pdf
TM40 CRIMP PROCESS TK/TM4 datasheet.pdf
DIODE ZENER 60V 5W T18 datasheet.pdf
FILTER datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS PNL MNT SLDR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156" datasheet.pdf