Vishay/Dale CRCW080533K0FKEB
CRCW080533K0FKEB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW080533K0FKEB
Brief Description
RES SMD 33K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW080533K0FKEB.pdf
Availability of CRCW080533K0FKEB
QUANTITY
CRCW080533K0FKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW080533K0FKEB
Internal Part NumberEIS-CRCW080533K0FKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW080533K0FKEB
Related LinksCRCW0805, CRCW080533K0FKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW080533K0FKEB Details Description
Related parts for CRCW080533K0FKEB
CONN MOD COUPLER 8P8C TO 8P8C datasheet.pdf
CONN HEADER 9POS .100 RT/A SMD datasheet.pdf
JUMPER FOR 8MM TB 3POS datasheet.pdf
RES SMD 16.2K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN PLUG 35POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
DIODE ZENER 13V 1.3W DO41 datasheet.pdf
IC FLASH 16MBIT 70NS 48TSOP datasheet.pdf
Connector Receptacle 15 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 100V 8A 5DFN datasheet.pdf