Vishay/Dale CRCW080533M0JPEAHR
CRCW080533M0JPEAHR picture photo
Mfg. Part Number
CRCW080533M0JPEAHR
Brief Description
RES SMD 33M OHM 5% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW080533M0JPEAHR.pdf
Availability of CRCW080533M0JPEAHR
QUANTITY
CRCW080533M0JPEAHR Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW080533M0JPEAHR
Internal Part NumberEIS-CRCW080533M0JPEAHR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HR
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±500ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW080533M0JPEAHR
Related LinksCRCW08053, CRCW080533M0JPEAHR Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW080533M0JPEAHR Details Description
Related parts for CRCW080533M0JPEAHR
IC WATCHDOG PIN-SELECT SOT23-8 datasheet.pdf
CONN TERM CLAMP 10X3 RAIL 3-8 datasheet.pdf
RETAINER COIN CELL 4.8MM SMD datasheet.pdf
IC TXRX RS485/RS422 ESD 14NSOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
4P 4C 2W VERT XCHD RIGHT WK datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 10K 1% UL LUG MNT datasheet.pdf
RES 390 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ARRAY SBR 60V 10A TO263 datasheet.pdf