Vishay/Dale CRCW080534K0FKTA
CRCW080534K0FKTA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW080534K0FKTA
Brief Description
RES SMD 34K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW080534K0FKTA.pdf
Availability of CRCW080534K0FKTA
QUANTITY
CRCW080534K0FKTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW080534K0FKTA
Internal Part NumberEIS-CRCW080534K0FKTA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)34k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW080534K0FKTA
Related LinksCRCW0805, CRCW080534K0FKTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW080534K0FKTA Details Description
Related parts for CRCW080534K0FKTA
RES SMD 158K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG WATERPROOF 16POS FMALE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 18F OLIVE datasheet.pdf
RES 113 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 20POS HL LOW P datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS CABLE SKT RA datasheet.pdf
SENSOR PRESSURE DIFF 1" H2O datasheet.pdf