Vishay/Dale CRCW080534K8FKTB
CRCW080534K8FKTB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW080534K8FKTB
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 34.8K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW080534K8FKTB.pdf
Availability of CRCW080534K8FKTB
QUANTITY
CRCW080534K8FKTB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW080534K8FKTB
Internal Part NumberEIS-CRCW080534K8FKTB
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)34.8k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW080534K8FKTB
Related LinksCRCW0805, CRCW080534K8FKTB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW080534K8FKTB Details Description
Related parts for CRCW080534K8FKTB
IC PROGRAM 3.300V RESET SOT23-5 datasheet.pdf
STOP FOR RAIL MOUNT ADAPT 2PC datasheet.pdf
IC REG LDO 3.2V 0.2A SOT23-5 datasheet.pdf
CONN PC PIN SQUARE 0.045 TIN datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 28QFN datasheet.pdf
HEADER 3.00MM DUAL VERT 6POS datasheet.pdf
CONTACT 1.5MM CRIMP TURNED datasheet.pdf
RES 100 OHM 1.5W 0.005% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 6600UF 20% 40V FLATPACK datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
CAP FILM 130NF 5% 160VDC RAD datasheet.pdf