Vishay/Dale CRCW080537K4FKEA
CRCW080537K4FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW080537K4FKEA
Brief Description
RES SMD 37.4K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW080537K4FKEA.pdf
Availability of CRCW080537K4FKEA
QUANTITY
CRCW080537K4FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW080537K4FKEA
Internal Part NumberEIS-CRCW080537K4FKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)37.4k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW080537K4FKEA
Related LinksCRCW0805, CRCW080537K4FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW080537K4FKEA Details Description
Related parts for CRCW080537K4FKEA
IC ENCORE XP MCU FLASH 2K 20SOIC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 20A TO220FP datasheet.pdf
CONN RP-TNC JACK 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
CONV DC/DC 20W 9-36VIN 15VOUT datasheet.pdf
RES 3.01 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.43K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HDR 19POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf
PLC SPLITTER 1X4 S-GRADE 1M datasheet.pdf
HEADER datasheet.pdf
PIN CABLE LUG BLUE 2.5-2.5MM 12M datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
CAP CER 620PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf