Amphenol Aerospace Operations D38999/20ZB99PD-LC
D38999/20ZB99PD-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20ZB99PD-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 7C 7#20 PIN RECP
Datasheet Download
D38999/20ZB99PD-LC.pdf
Availability of D38999/20ZB99PD-LC
QUANTITY
D38999/20ZB99PD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20ZB99PD-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20ZB99PD-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20ZB99PD-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20ZB99PD-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20ZB99PD-LC Details Description
Related parts for D38999/20ZB99PD-LC
CONN HEADER 12POS VERT .250 AU datasheet.pdf
HEADER OPEN .018"DIA .300 20POS datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 6A 125V datasheet.pdf
TVS DIODE 9.4VWM 15.6VC AXIAL datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 75MHZ 10VSSOP datasheet.pdf
IC SRAM 1MBIT 20NS 32SOJ datasheet.pdf
RES 1.5K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
LED ACCESSORY NUT datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR STD 5-SSOP datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP10T datasheet.pdf
Connector Socket 36 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN SEC II 31 POS 100 C/L R/A datasheet.pdf