Vishay/Dale CRCW0805383RFKEAHP
CRCW0805383RFKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0805383RFKEAHP
Brief Description
RES SMD 383 OHM 1% 1/3W 0805
Datasheet Download
CRCW0805383RFKEAHP.pdf
Availability of CRCW0805383RFKEAHP
QUANTITY
CRCW0805383RFKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0805383RFKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW0805383RFKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)383
Tolerance±1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0805383RFKEAHP
Related LinksCRCW08053, CRCW0805383RFKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0805383RFKEAHP Details Description
Related parts for CRCW0805383RFKEAHP
RES SMD 36 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RELAY SSR DPST 400VAC 120MA 8SMT datasheet.pdf
RES SMD 1.65 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40V 2A DO220AA datasheet.pdf
TVS DIODE 28VWM 50VC R6 datasheet.pdf
CONN PIN #12 CRIMP SILVER datasheet.pdf
RES 576K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION datasheet.pdf
RES SMD 31.6K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf